| 2017-10-17 10:36:25 |
Националната програма „Асистенти на хора с увреждания“ е със срок до 31.12.2017 г., предвижда ли се удължаване за 2018 год. и от кога ? Участвалите досега общини, продължават ли участието си в нова програма или удължаването на съществуваща ? Предварително Ви благодаря за отговора, който е важен за нас самотно живеещите потребители на услугата. |
Габриела Райкова |
Национална програма „Асистенти на хора с увреждания“ се предвижда да бъде включена в Националния план за действието по заетостта през 2018 г., като със средства от държавния бюджет за активна политика ще се финансира заетостта на безработните лица като лични асистенти./ ДТ |
|
| 2018-12-13 14:47:00 |
Ще се повишат ли възнагражденията на работещи по европейски програми? Вече за втора поредна година ще се качват заплатите а техните остават на същото положение. така те ще станат като минималната, въпреки че имат висше образование |
цветана георгиева |
Здравейте, госпожо Георгиева,
Следва да зададете въпроса си в рубрика Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ или на електронната страница на Оперативната програма на адрес (http://esf.bg/). / ДТ |
|
| 2010-07-12 15:51:12 |
Бих желала да се консултирам с Вас по следния възникнал казус: Имам сключен договор за контрол на търговско дружество/ ООД/ ,съгл.дружествения договор, Правомощията на контрольора са посочени в гл.144 от ТЗ, Интересуваме на какъв код по НКДП трябва да бъде отнесена тази длъжност ? Според мен трябва да е в клас 1,подклас 12,но кой точно код -ми е проблем да определя, |
Мария Сурчева |
За консултации по НКПД можете да се свържете със служители на министерството, които отговарят за нейното прилагане на тел.: 02/8119419 или 02/8119421. |
NULL |
| 2010-10-11 21:15:35 |
кога стартира програмата "Дипломирани млади безработни с шанс за платен трудов стаж" |
Стефан Стефанов |
NULL |
NULL |
| 2010-10-19 23:00:06 |
Имам фирма на територията на Община Котел.РЗащо от Бюрото по труда в котел никога не ни информират като работодатели и въобще не се информира общественоста за текущи програми и проекти по които можем да кандидатстваме като рабогодатели за наемане на безработни лиц,както е сега например тая програма за младежите.Не е ли това тяхната работа да ни запознават с възможностите които предоставят тези програми.Нито по местната телевизия нито по местния вестник това не достига до безработнит и до работодателите.Аз например научих от свой колега за това че е имало възможност моите служители да се обучават в компютърна грамотност чрез програмата Аз мога.Ама размърдайте ги ези хора в Бюрото в Котел.И защо Бюрото по труда предлага тпо тази програма само компютърно обучение в Котел.Нали има и други възможни обучяени |
Димитър Илиев |
NULL |
NULL |
| 2011-01-25 15:32:43 |
Трябва ли да подавам уведомление НАП след като кода на длъжността мл.специалист по стария класификатор е41923005,а по новия класификатор е 33593021 със същото наименование, защото виждам, че групата е различна |
ЮЛИЕВА |
Не, не е необходимо да се сключва Допълнително споразумение (респ. да се подава Уведомление по чл. 62 КТ) за промяна на кода на длъжността. |
NULL |
| 2011-02-19 16:54:50 |
Здравейте, бих искала да попитам дали мога да се запиша в Бюро по труда като "заети ,които желаят да сменят местоработата си ",при положение ,че съм в отпуск по мойчинство до 07.05.2011г. Фирмата, в която работих съкрати персонала и само аз се водя на работа заради обещетието. В момента търся интензивно работа!!! |
Жени Хистова |
От въпроса Ви разбирам, че не сте с прекратен трудов договор. Съгласно Закона за насърчаване на заетостта, чл. 18, ал. 2 може да се регистрирате в бюрото по труда като трудово заета и може да ползвате информация за обявените свободни работни места, посредничество по информиране и наемане на работа, психологическо подпомагане и професионално ориентиране. |
NULL |
| 2011-02-27 13:49:46 |
До къде е стигнала подготовката на програмата "В подкрепа на предприемчивите българи" ? Кога е възможно да започне обучението и кредитирането ? |
Недко Недев |
Уважаеми господин Недев, Препоръчвам Ви да се обърнете към главна дирекция „Европейски фондове и международни проекти” (http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28/06&WA=EFunds/QA.htm) в Агенция по заетостта. |
Заетост и безработица |
| 2011-05-25 12:26:20 |
Здравейте, започна ли вече програмата "Старт в кариерата" и ако да- къде публикувате информация за нея- краен срок, документи ??? Благодаря ви! |
Мария Р.Р. |
Набирането на документи на желаещите да кандидатстват по НП „Старт в кариерата” започва от 01.06.2011 г. в бюрата по труда. За допълнителна информация може да следите сайта на Агенцията по заетостта (http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Mladeji/Frame_Mladeji.htm). |
Заетост и безработица |
| 2011-06-03 14:06:54 |
Във връзка с кандидастване по програма "Старт на кариерата" по компонент 1, искам да попитам, като съм на трудов дог. безсрочно, но мисля да не продължавам да работя повече, защото не е по моята специалност, а искам да се развивам и съм завършил КТП ноември 2009 и от тогава работя като личен състав. Ще мога ли да кандидаствам по компонент 1 |
Васил Ценов |
Ако отговаряте на критериите за кандидатстване, които ще намерите на адрес (http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Mladeji/Frame_Mladeji.htm), няма пречки да се включите в НП „Старт в кариерата”. |
Заетост и безработица |