| 2010-11-18 22:25:29 |
Здравей те, днес 18,11,2010г отидох в община Раковски да подам документи за услугата "Личен асистент".Майка ми е инвалид с95.5% с чужда помощ и е на 87 години.Аз съм безработен на 57 г .Живеем в едно жилище.Служителките ми отказаха да приемат документите ми с мотива че нямам свидетелство за съдимост .Казах им че ще си извадя въпросното свидетелство на 19 11 2010 но те категорично отказаха защото свидетелство за съдимост се изваждало за 4 работни дни т .е. ще е готово на 24.11.2010.Извинявам се но това ли е грижа за хората с увреждания.бюрократични спънки.Ще съм ви безкрайно благодарен ако ми съдействате да си подам документите до 22.11.2010г |
ВАЛЕНТИН ИВАНОВ |
NULL |
NULL |
| 2011-02-27 09:58:33 |
Какво стана с осигуряването на мед.сестри? |
Радостин Павлов |
NULL |
Заетост и безработица |
| 2011-04-29 08:53:20 |
ЗА ДЛЪЖНОСТ НА КОЯТО Е ПРОМЕНЕН САМО КОДА ПО НКПД -2011 ГОДИНА СЛЕДВА ЛИ ДА СЕ ПУСКА ДОПЪЛНИТЕЛНО СПОРАЗУМЕНИЕ? |
ЦЕНКА КОЙНИНА |
Вижте указанията тук: http://www.mlsp.government.bg/bg/class.htm |
Заетост и безработица |
| 2011-10-05 21:17:50 |
Здравейте.Регистрирана съм на БТ.Майка съм на дете под 3 години ,което боледува често.Ако ми предложат работа от Агенцията по заетостта мога ли да откажа,поради честото боледуване на детето?В момента лекуваме пневмония и дори търся начин да отидем на чист въздух по клинична пътека.Не знам дали още съществуват?Къде да попитам? |
Стоянова |
Споделете с трудовия си посредник в бюрото по труда затрудненията, които имате в момента. Той ще отбележи в плана Ви за действие, че към настоящия момент не търсите активно работа и ще спомене причините за това. По втората част на въпроса Ви, Ви препоръчвам да се консултирате с експерти от Здравноосигурителната каса. На адрес (http://www.nhif.bg/) може да намерите телефони за връзка. |
Заетост и безработица |
| 2012-12-17 17:42:55 |
Здравейте искам да попитам парите по "ОПР" схема "Развитие" преведени ли са към общините и могат ли те да ги задържат и да не ги изплатят на хората, които са назначени по тази програми |
анонимен |
Препоръчвам Ви да се консултирате с експертите в рубрика ОП „Развитие на човешките ресурси“ на сайта на МТСП или да се свържете с експертите ГД „Европейски фондове и международни проекти“ на Агенцията по заетостта. Координати на последните ще намерите на адрес (http://www.az.government.bg/OPHR/contactus.asp). |
Заетост и безработица |
| 2013-01-10 14:31:31 |
Здравейте искам да попитам след като сам регистрирана в бт на платена борса имам ли право да започна работа на граждански договор. |
Таня Иванова |
Ако сумата, която ще получавате по граждански договор е под минималната работна заплата не е необходимо да подавате заявление за промяна на обстоятелствата в бюрото по труда и ще получавате определеното Ви обезщетение за безработица в пълен размер. |
Заетост и безработица |
| 2013-03-11 08:59:33 |
ПО 66ПМС РАБОТЯ ЩЕ ВЗЕМА ЛИ ПРИ ПЕНСИОНИРАНЕ ШЕСТ ЗАПЛАТИ |
НАТАЛИЯ ПАВЛОВА |
Препоръчвам Ви да се консултирате с юрист в рубрика „Трудово право”. |
Заетост и безработица |
| 2013-05-16 23:32:57 |
Кога най-после някой ще даде смислено обяснение за причините за забавяне при възстановяването на средства на работодателите по програма "Ново начало"? Договорите на стажантите приключват, а не е възстановен нито лев. На посочените от Вас телефони никой не отговаря, а в бюрата по труда не знаят нищо, само ни привикват да подписваме анекси!?! |
Димитрова |
Съветвам Ви да се консултирате с експертите в рубрика Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“. |
Заетост и безработица |
| 2013-06-18 11:12:22 |
Здравейте, интересувам се от кога ще започне приемът на документи по програма "Аз мога повече" за тази година! Благодаря предварително! |
Дияна Данаилова |
Съветвам Ви да зададете въпроса си в рубрика Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ или да се свържете със служителите от Агенцията по заетостта, отговарящи за информилането и консултирането на граждани и юридически лица по въпроси, свързани с реализирането на схеми по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“. Координати на последните ще намерите на адрес (http://www.az.government.bg/OPHR/contactus.asp). |
Заетост и безработица |
| 2014-10-29 23:34:34 |
Здравейте, Необходимо ли е повторно подаване на заявление за отпускане на парично обещетение за безработица след корекиция в персоналия регисър на НОИ.Съкращение по чл.328, ал.1 т3 -обещетение за 1 година,след това е променено на 4 месеца с мотив, че ТД е втори(код11),.След поредица от жалби, НОИ София разпорежда въвеждане в сила разпореждане 1 - 1 |
Галина Йорданова |
Размерът на паричното обезщетение за безработица и периодът, през който ще се получава то се определят от териториалното поделение на Националния осигурителен институт, занимаващо се с обезщетения за безработица. Координати за връзка ще намерите на адрес (www.noi.bg)/ рубрика „Контакти”./ДТ |
Заетост и безработица |